muzeysheremetievyh.com/content/240.html

"Тысяча лет украинской печати"  

 

В Киеве открылась выставка "Тысяча лет украинской печати" В Киеве открылась выставка "Тысяча лет украинской печати"

Інтерактивна історія. В столичному Національному музеї історії відкрили унікальну виставку "Тисяча років української печатки". Про всі експонати можна миттєво отримати інформацію, адже кожен оригінал має і електронний відповідник. Про новий для українських музеїв досвід - Андрій Чернишков.

Андрій Чернишков, кореспондент:

- Подібної виставки в Україні ще не було. Під одним дахом зібрано 432 унікальні печатки. Деякі з них повернулися до країни вперше за сотні років. І пробудуть тут лише шість місяців.

Ця печатка належала князю Святославу Хороброму - найдревніший експонат виставки. Саме від неї йде літочислення української традиції печаток. Втім, навіть вона тоне в морі інших унікальних пам'яток. Адже абсолютна більшість експонується вперше. Загалом тут зібрано надбання сімнадцяти різних музеїв, колекцій та архівів України і світу. Такий скарб коштує десятки мільйонів доларів. А для науки вони - безцінні.

Юрій Савчук, куратор виставки:

- Літописи, письмові тексти піддавалися редагуванню, цензурі, змінам, переписуванню. То печатка є відбитком епохи, який не зазнавав змін.

Розглядати печатки можна годинами, адже кожна з них занесена в електронну базу даних таких-от екранів комп'ютерів. Принцип їхньої дії схожий на сенсорні технології сучасних мобільних телефонів. Варто лише натиснути на цікавий експонат і на табло з'являється детальна інформація, фото і відео пам'ятки.

Катерина Шеремет, студентка:

- Зараз такий час, що всі можуть користуватися подібними засобами. Тому для нас це не складно і навпаки корисно тим що ми можемо про будь-яку печатку дізнатися.

Печатки різних форм і розмірів - це і шаблі та булави, елегантні кришталеві та бронзові фігурки і навіть барабан від нагана. У кожної - своя історія та значення.

Юрій Савчук, куратор виставки:

- Ядра, литаври, гармати, прапори, сурми і перначі. Але подивіться як вони вплетені в художню композицію. Ці войовничі знаки вплетені в такі мирні символи. Ця традиція використовувалася тільки в Україні.

Саме інтерактивність найбільше вражає відвідувачів виставки. Бачити таке в Україні незвично, але дуже приємно.

Андрій Чернишков, Олександр Пономарьов, Новини, телеканал "Інтер"

© 2009 музей Шереметьевых.

Главная  Вступление  Разделы  Пресса  Контакты  Форум